Jun. 3rd, 2011

none_smilodon: (Наші "Сєвєрниє Братішкі™"...)

Мене сильно заклюють, якщо я скажу що відновлення десятинки – це перший крок до повноцінного відновлення Київської державності?

А якщо я скажу, що відновлена десятинка – це кафедральний собор київської митрополії УПЦ, який буде основним аргументом для надання УПЦ МП автокефалії і витворення з митрополії патріархату? А якщо скажу, що відбудована десятинка – основна підвалина помісної церкви?

Для мене немає різниці якого кольору кішка, якщо вона ловить мишей. Якщо Митрополит Володимир досягне канонічного патріархату, я тільки «за».

А зараз ще раз про «історичну цінність» руїн.

1. Міф №1. «Не можна нічого будувати на місці десятинки, бо ніхто не знає який саме точно історичний вигляд мала церква у домонгольські часи».

1. Правда №1. Про первинний історичний вигляд храму невідомо тому, бо він ніколи не мав первинного історичного вигляду. Спочатку це була базиліка, потім ще до кінця будівельних робіт (ймовірно в зв’язку з аварією будівлі) майстрів замінили, потім її перебудовували-добудовували-змінювали, потім була каплиця, потім за царату було московсько-візантійське убожество.

2. Міф №2. «Бомжатнік у центрі міста має велике історичне значення…».
2. Правда №2. «Руїни Десятинної церкви не мають жодного історичного значення, хоча б тому, що їх оригінальних фактично не лишилось. Після того, як по місту пройшлись монголи, залишки розібрав митрополит Могила. Після нього фундамент пробили для будівництва нової десятинки за царату. Ну і довершили знищення історичних пам’яток (іронія долі) археологи у 30-х роках минулого століття.

Наразі, після всіх цих перебудов, а особливо після археологів, це каміння стільки разів розібране-зібране-зламане-пробурене що жодної наукової історичної цінності не має.

3. Міф №3. «Церква ще потрібна вченим…».
3. Правда №3. Роботи по відновленню десятинної церкви столиці були розпочаті ще секретарською службою президента Ющенко. Вереск тоді підняли російські (пітерські) вчені.

Результат: фундамент накрили величезним павільйоном і надали час на дослідження. Здогадайтесь, що відбулось далі? Правильно, сивобороді допитливі розуми захотіли щоб їм заплатили грошей. Так, щоб копирсатися у землі тепер є потрібним не тільки бажання і місце, а ще трошки бюджетного лаве для старих прохіндеїв.

Здогадайтесь, що сталось з будівлею для археологів за п’ять років їхньої роботи? Вона впала від вітхості. Десятинна церква настільки цінна для вчених нероб, що вони не помітили (sic!) як їхні руїни були поховані під грудою уламків.

І нарешті, останнє. Здогадайтесь, що саме відкрили вчені за п’ять років роботи з фундаментом? Правильна відповідь: НІЧОГО. Задайте це питання шарлатанам що голосніше за всіх кричать про «науку» і отримаєте в’ялі відмовки про «велику кількість відкриттів». Уточнюючі питання в реальному житті викличуть звинувачення у «роботі на фсб», а у блогосфері – простий бан від зловленого на гарячому злодія.

П’ять років зволікання з відновленням одного з основних символів державності мали результатом лише статті, в яких шахраї-псевдовчені клянчили у держави гроші. Це весь академічний доробок.

4. Міф №4. «Той хто лізе до десятинки – варвар».
4. Правда №4. Найбільш активним лобістом відновлення Десятинної церкви був митрополит Петро Могила. Від порівнянь Могили з нашими провінційними голохвастовими, думаю, можна утриматись.

5. Міф №5. «Десятинна церква це символ того, що Київ завоювали монголи, тому хоча я не киянин а львів’янин/донбасянин/жмеринянин/бердичив’янин/посьолоккраснийлуч’янин я підтримую боротьбу…».
5. Правда №5. Наразі історична наука далеко не так однозначно відноситься до гіпотези про десятинку як останній прихисток киян. Існує певна підтверджена дослідженнями думка, що десятинка далеко не останній редут захисту міста і втрати монголів були такі, що їм довелось залишити Київ. Якщо взяти навіть опис святкувань монголів, то чітко видно що це типова середньовічна технологія форсування облоги.

В будь-якому випадку, відновити, відбудувати, поставити на цьому місці ще більш величну церкву це красивий символ того, що якщо монгольське іго колись і існувало, то воно скінчилося.

Але як же тоді «третій рим»? Що і за ким успадковує нудолуге селище Кучково (нині Москва), якщо “Матір Міст” як стояла так і стоїть і навіть Десятинна церква успіння пресв’ятої Богородиці величаво виблискує під сонцем золотавими банями на дніпровських пагорбах? Хто вони тоді? А ось про це питайте у захисників цілісності уламків руїн.

Бо саме там годівничка.

::топ-блог::

http://none-smilodon.kiev.ua/:

Profile

none_smilodon: (Default)
none_smilodon

May 2024

S M T W T F S
   1234
567891011
12131415161718
19 202122232425
262728293031 

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Jul. 27th, 2025 03:01 am
Powered by Dreamwidth Studios